Oyuncu Koltuğu Mekanizma

Tüm oyuncu koltuğu mekanizması ve oyuncu koltuğu yedek parçaları model ve stok durumu için oyuncu koltuğu yedek parça servisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Açıklama

Oyuncu Koltuğu Mekanizma Tamiri ve Arıza Sebepleri Nelerdir ?

Oyuncu koltuğu, farklı bir çok donanımın bir araya gelmesinden oluşur. Tüm parçaları, oyun koltuğu olmasından dolayı hareketlidir. Hareketli parçalar aynı zamanda  zamanla bir çok sorunu da ortaya çıkarır. Oyuncu koltuğu tamiri genellikle tüm bu donanımların düzeni ile ilgili sürecin adıdır. Oyuncu koltuğu, yapısı itibari ile ağır yükleri( sünger ünitesi vb.) taşıdığı için genellikle oyuncu koltuklarında senkron tipli mekanizmalar kullanılır.

Oyuncu koltuğu mekanizmaları, kullanıcı hatasına dayalı olamadan da sorun çıkarabilir. Kullanılan mekanizmanın kalitesi, oyuncu koltuğu mekanizmasının yanlış montajı vb. Tüm bu sorunlardan kaynaklı olarak oyuncu koltuğunuzun mekanizma arızası olduğunu şu belirtilerden anlayabilirsiniz.

  1. Oyuncu koltuğum kendiliğinden aşağı iniyor.
  2. Oyuncu koltuğum yükselip , aşağı inmiyor.
  3. Oyuncu koltuğum sağa sola doğru yatıyor.
  4. Oyuncu koltuğum geriye doğru düşüyor.
  5. Oyuncu koltuğum geri açıdan sabitlenmiyor. vb.

Tüm bu şikayetler oyuncu koltuğu tamiri servisimize yapılan çağrılardan bazılarıdır. Eğer siz de oyuncu koltuğunuz ile ilgili olarak bu tarz sorunlar yaşıyorsanız, oyuncu koltuğu mekanizmanız da arıza vardır. Peki oyuncu koltuğu mekanizmasını nasıl tamir edebiliriz ?

Oyuncu Koltuğu Mekanizması Nasıl Tamir Edilir ?

Oyuncu koltuğu mekanizması nasıl tamir edilir ? sorusu müşterilerimiz tarafından sıkça oyuncu koltuğu tamiri servisimize gelen çağrılardan biridir. Oyuncu koltuğu mekanizma tamiri genellikle iki şekilde olur

  • Oyuncu koltuğu mekanizması kaynak tamiri( riskli bir tamirdir, gönyede ve uygun kaynatılmadığında tüm oyuncu koltuğu yedek parçalarına zarar verebilir.)
  • Oyuncu koltuğu mekanizma değişimi: Sanat ofis koltuğundan aldığınız, oyuncu koltuğu mekanizmasını garantili olarak kullanırsınız.

Genellikle oyuncu koltuğu mekanizma tamiri işlemlerinde, Sanat Ofis’ten alınan oyuncu koltuğu mekanizmaları 1 yıl garantili süre ile kullanılır. Sanat Ofis’ten aldığınızı oyuncu koltuğu mekanizmasını kolayca değiştirebilirsiniz. Bazı durumlar ise istisnadır.

Oyuncu Koltuğu Mekanizması Nasıl Değiştirilir ?

Oyuncu koltuğu mekanizması değiştirmek için öncelikle, mekanizma oyuncu koltuğu sünger ünitesinden ayrılması gerekmektedir. Daha sonra oyuncu koltuğu mekanizmasından, oyuncu koltuğu amortisörü de ayrılır. Tüm bu işlemler için anahtar, çekiç ağır, pas sökücü gerekir. Zorlama ve ısrar sonuçlarında oyuncu koltuğu yedek parçalarından bazıları da zarar görebilir.  Lütfen ısrar etmeden Sanat ofis oyuncu koltuğu tamiri servisimiz ile iletişime geçin

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Oyuncu Koltuğu Mekanizma” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir