Oyuncu Koltuğu Amortisörü

Açıklama

Oyuncu Koltuğu Amortisörü Tamiri Nasıl Yapılır ve Arıza Sebepleri Nelerdir ?

Oyuncu koltuğu, farklı birçok donanımın bir araya gelmesinden meydana gelmektedir. Bu donanımları bir arada tutan hizmete Oyuncu koltuğu tamiri denilir. Oyuncu koltuklarınız, zamanla deforme olabilir. Kullanıcı hatası olmadan da kullanılan oyuncu koltuğu yedek parça hammadde kaynaklarına bağlı olarak da arıza gösterebilir. Oyuncu koltuğu amortisörü arızası şu belirtiler varsa ancak tespit edilebilir.

  1. Oyuncu koltuğum zamanla kendiliğinden aşağı iniyor.
  2. Oyuncu koltuğum yukarı çıkmıyor
  3. Oyuncu koltuğum kendiliğinden iniyor ve kendiliğinden çıkıyor. vb

Bu gibi durumlardan oyuncu koltuğunuzun amortisörünün arızalandığını söyleyebiliriz. Oyuncu koltuğu amortisörü arızalandıkdan sonra oyuncu koltuğunuzun amortisörünü değiştirmeniz gerekmektedir. Peki oyuncu koltuğu amortisörü nasıl değiştirmek gerekir ?

Oyuncu Koltuğu Amortisörü Nasıl Sökülür ?

Oyuncu koltuğu amortisörü nasıl sökülür sorusu, oyuncu koltuğu yedek parça servisimiz tarafından sıkça karşılaşılan soruların başında gelmektedir. Oyuncu koltukları genellikle, Ofis koltuklarına nazaran ağır yükleri taşımaktadır. Oyuncu koltuğunuzun amortisörü bu nedenle KLASS 3 veya KLASS 4 olmalıdır.

Oyuncu koltuğunuzun amortisörünü sökmek için ANAHTAR, AĞIR ÇEKİÇ VE PAS SÖKÜCÜ kullanmalısınız. Koltuğunuzu öncelikle uygun pozisyonda, mekanizmasından ayırmanız gerekir. daha sonrası da çekiç yardımıyla oyuncu koltuğu yıldız ayağını, oyuncu koltuğu amortisöründen ayırırsınız.

Tüm bu işlemler de lütfen şiddetli bir ısrar göstermeyiniz. Oyuncu koltuğunuzun diğer aksamlarına da zarar verebilirsiniz.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Oyuncu Koltuğu Amortisörü” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir