Ofis Koltuğu Mekanizması

Açıklama

Ofis Koltuğu Mekanizması Tamiri ve Arıza Sebepleri Nelerdir ?

Ofis koltuklarınız dinamik bir şekilde çalışan hareketli parçalardan meydana gelmektedir. Ofis koltuğu mekanizması ise koltuğunuzun oturma ve yaslanma ünitelerinin hareketlerini kontrol ettiğiniz parçanın ismidir. Ofis koltuğunuzun mekanizması, kullanım hatası olmadan da arıza verebilir. Müşterilerimizin genellikle şikayet ettiği hususlar ve aşağıdaki belirtiler ışığında ofis koltuğunuzda bu sorunları tespit ettiyseniz ofis koltuğunuzun mekanizma arızası var demektir. Bunlar ;

  1. Ofis koltuğu kendi kendine aşağı iniyor. (Ofis koltuğu mekanizma arızası)
  2. Ofis koltuğu kendi kendine aşağı ve yukarı hareket ediyor(Ofis koltuğu mekanizma arızası)
  3. Ofis koltuğu sabit durmuyor. sağa sola çekiyor.
  4. Ofis koltuğu sırt kısmı geriye gidiyor ve sabitlenmiyor vb.

Bu gibi şikayetler ile ofis koltuğu tamiri servisimize başvuran müşterilerimizde genellikle ofis koltuğu mekanizması arıza tespitleri yapıyoruz. Ofis koltuklarında kullanılan mekanizmalar çeşitlilik göstermektedir. ofis koltuğunuzun sırt ve oturak hareketlerinin yapısına göre mekanizmalar şu şekilde sıralanabilir.

  • Ofis koltuğu tek kollu mekanizma: Sırt ve oturak kısmı bütün ofis koltuklarında kullanılır. Ofis koltuğunuzun yalnızca aşağı ve yukarı hareket imkanı sağlar. Ekonomik ofis koltuklarında kullanılmaktadır.
  • Ofis koltuğu çift kollu mekanizma: Sırt ve oturak kısmı bütün ofis koltuklarında kullanılmaktadır. Tek kollu mekanizmadan farkı, ofis koltuğunuzun ileriye ve geriye doğru hareketine imkan verir. istenilen sırt eğiminde sabitlenmesi ile ofis koltuklarının ergonomisi açısında önemli bir unsurdur. standart ofis koltuklarında kullanılır.
  • Ofis koltuğu kuyruklu mekanizma: Sırt ve oturak kısımları ayrı ayrı birleştirilen ofis koltuklarında kullanılmaktadır. Ofis koltuğu kuyruklu mekanizma, sadece sırt kısmının açısını ayarlayan kullanımı ile ofis koltuklarının bel ergonomisi açısından önemli bir parçadır. Lüks ofis koltuklarında kullanılmakdır.
  • Ofis koltuğu senkron mekanizma ve Ofis koltuğu yarasa mekanizma:  Sırt ve oturak kısmı ayrı olan ofis koltuklarından ve sünger iskeleti ağır, taşıyıcı yükü ağır olan oyuncu koltuklarında kullanılır. hem oturak hem de sırt kısmı aynı anda genişleyip aynı anda hareket etmesinden kaynaklı olarak senkron ismini almıştır. Türkiye de imalatı olmamakla birlikte Yurt dışından ithal olarak getirilmektedir. Lüks sınıf ofis koltuklarında kullanılmaktadır.

Ofis Koltuğu Mekanizması Nasıl Tamir edilir ?

Ofis koltuğu mekanizması nasıl tamiri yapılır ? sorusu sıkça sorulan sorulardan biridir. Öncelikle ofis koltuğunuzun taşıyıcısı olmasından kaynaklı olarak zor sökülen ofis koltuğu parçalarının başında gelmektedir. ofis koltuğunuzun mekanizma tamiri için öncelikle ofis koltuğu mekanizmasının ofis koltuğu amortisöründen ayrılması gerekmektedir. Bunun nasıl olacağının ofis koltuğu amortisörü tamiri kısmından bulabilirsiniz. Sökülen parçanın yerine Firmamızdan temin edebileceğiniz ofis koltuğu mekanizmalarını kullanabilirsiniz.

 

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Ofis Koltuğu Mekanizması” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir