Ofis Koltuğu Amortisör

Açıklama

Ofis Amortisörü Tamiri ve Arıza Sebepleri Nelerdir ?

Ofis koltukları hareketli parçalardan meydana gelmektedir. Ofis koltuğu amortisörü koltuğunuzun yükseklik ayarının yapılmasına imkan veren parçanın ismidir. Bir diğer ismi ise ofis koltuğu hidroliğidir. Kullanıcı hatası olmadan da ofis koltuğu amortisörleri zamanla arızalanabilir. Bu arızalar aşağıda ki belirtilerden rahatlıkla anlaşılabilir.

  1. Ofis koltuğu kendi kendine iniyor.
  2. Ofis koltuğu mekanizması çalıştığı halde koltuk yukarı kalkmıyor
  3. Ofis koltuğu oturunca aniden aşağı iniyor.
  4. Ofis koltuğu zamanla kendiliğinden aşağı iniyor.

Ofis koltuğu tamiri servisimize gelen bu şikayetler, ofis koltuğunuzun amortisörü arıza olduğuna işaret eder. Amortisörler içinde kullanılan iskelet ve helyum gazının miktarına bağlı olarak kullanım ömrünü doldurur. Bu niteliklere bağlı olarak ofis koltuk amortisörleri avrupa standartlarında dört şekilde kategorize edilir.

  • 4 class ofis koltuğu amortisörleri
  • 3 class ofis koltuğu amortisörleri
  • 2 class ofis koltuğu amortisörleri
  • 1 class ofis koltuğu amortisörleri

Türkiye genelinde üretimi olmayan ofis koltuk amortisörleri yurt dışından ithal edilmektedir. Türkiye’de yaygın olarak kullanılan amortisör modeli 2 class ofis koltuğu amortisörüdür. Firmamız ise tüm ofis koltuğu amortisörleri arızasında 3 veya 4 class amortisörler kullanmaktadır.

Ofis Koltuğu Amortisörü Nasıl Tamir Edilir ?

Müşterilerimizin sıkça sorduğu soruların başında ofis koltuğu amortisörü nasıl tamir edilir? sorusu gelmektedir. Ofis koltuğu amortisörü tamiri ile ilgili internet ve sosyal medya üzerinden yanlış bir takım öneriler ile insanlar yanıltılmaktadır. Ofis koltuğu amortisörü bir ofis koltuğunun baskı ve köprü yeri olmakla ofis koltuğunuzdan en zor sökülen kısımların başında gelmektedir.

Ofis koltuğu amortisörü hem ofis koltuğu mekanizması hem de ofis koltuğu yıldız ayak ile zamanla kaynama yaparak yerinden el veya çekiç yardımı ile çıkması çok zor bir parçadır. Ofis koltuğu tamiri servisimiz, ofis koltuğunuzun şase ve ayak kısımlarını imalat hanemizde sökmek suretiyle ofis koltuğu amortisörünüzün tamir işlemini gerçekleştirir.

Ofis Koltuğu Amortisörü Tamiri Evde Yapılır mı ?

Ofis koltuğu amortisörü tamiri evde ancak şu şekilde yapılabilir. Bir pas sökücü, boru anahtarı ve çekiç yardımıyla ofis koltuğu amortisörünüzü, ofis koltuğunuzun mekanizma kısmında ve ofis koltuğu yıldız ayak kısmından ayırmanız gerekir. Ayıramadığınız takdirde ısrar etmeyiniz ofis koltuğunuzun iskelet ve mekanizma kısımlarını bozbilirsiniz.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Ofis Koltuğu Amortisör” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir